Wyzwanie: zarządzanie przestojami

Synergy Courier Services Ltd jest odnoszącą sukcesy firmą dostawczą z siedzibą w południowym Londynie. Ponieważ firma cały czas się rozwija i rozrasta, jednym z głównych celów biznesowych, podobnie jak w wielu innych firmach kurierskich, jest utrzymanie kontroli nad flotą i minimalizowanie czasu przestoju kierowców. Dzięki Geotab, Courier Services Ltd może teraz wysyłać najbliższego kierowcę do klienta oraz szybko i łatwo potwierdzać dostawy. Jest również w stanie lepiej serwisować swoje pojazdy, dzięki automatycznemu zgłaszaniu usterek silnika, mniejszej ilości roszczeń ubezpieczeniowych oraz zmniejszeniu przestojów i kosztów paliwa.

„Przestój” to słowo, którego nie chce słyszeć żaden kierownik floty. Kiedy pojazd nie pracuje, a kierowca nie jeździ, firma nie zarabia.

Zarządzanie czasem przestoju kierowców było poważnym wyzwaniem dla Nicka Johnsona, Kierownika Floty w Synergy Courier Services Ltd.. Kurierzy, dostawcy i specjaliści ds. logistyki dysponują flotą ponad 100 pojazdów dla firmy Johnson’a, którymi mogą zarządzać, począwszy od lekkich samochodów dostawczych, a skończywszy na samochodach ciężarowych o dużej ładowności.

Szczególnym problemem dla Johnsona był fakt, że nie miał on żadnego sposobu na dokładne monitorowanie wszystkich swoich pojazdów przez cały czas. To często uniemożliwiało weryfikacje czasów przerw i produktywności w nocy. Zmierzył się również z problemem kierowców którzy nie potrafią zarządzać swoim czasem, marnując go i zaniżając produktywność.

Rozwiązanie: Od braku informacji do pełnego wglądu

Ostatecznie, odpowiedź na wyzwanie związane z przestojami Synergy Courier Services Ltd była prosta: system telematyczny oferujący wgląd w informacje, jakich potrzebowali Johnson i inni kierownicy wyższego szczebla, który mógł wyraźnie
pokazać, czy i kiedy pojazdy i kierowcy pracują.

Firma Synergy Courier Services Ltd potrzebowała rozwiązania telematycznego, które byłoby doskonałe pod względem ceny i jakości, a do pomocy potrzebowała autoryzowanego brytyjskiego sprzedawcy firmy Geotab z ponad 50-letnim doświadczeniem w zarządzaniu flotą pojazdów. Dystrybutor ten dostarczył firmie Synergy Courier Services Ltd. technologię firmy Geotab oraz zaoferował dodatkowe szkolenia i usługi wsparcia w celu poprawy wydajności floty.

Oprogramowanie do zarządzania flotą Geotab i urządzenia GPS do śledzenia pojazdów wyróżniały się tym, co najważniejsze – jakością. Firma Geotab była również w stanie zaoferować Synergy Courier Services Ltd. wiele sposobów na ulepszenie i rozszerzenie swojej platformy dzięki zintegrowanym dodatkom za pośrednictwem sklepu internetowego Geotab.

„Mimo, że istniały tańsze rozwiązania, oprogramowanie Geotab było bardziej wartościowe i zwiększało jej zyski” – wyjaśnił Johnson. „Ma również świetny interfejs przyjazny dla użytkownika i łatwe w obsłudze oprogramowanie”.

Geotab – najważniejsze funkcje zwiększające wydajność:

  • śledzenie w czasie rzeczywistym
  • szczegółowe i dokładne rejestrowanie podróży
  • geofence (wyznaczenie określonego obszaru) i optymalizacja tras
  • zadysponowanie najbliższego pojazdu
  • wykrywanie i powiadamianie o kolizji
  • dodatki w sklepie internetowym Geotab

Dzięki Goetab Go Johnson w dowolnym momencie może zobaczyć, gdzie znajdują się wszystkie pojazdy floty.
„Śledząc nasze pojazdy, mamy pełną widoczność całej floty i możemy łatwo wysłać najbliższy pojazd do zlecenia”, powiedział. „Widzimy też, czy kierowca dotarł lub nie pod adres dostawy.”

Rezultaty: zarządzanie przestojami zapewnia produktywny czas pracy

Johnson przyznaje, że na początku jego kierowcy byli sceptycznie nastawieni do monitorowania za pomocą telematyki. Ale w ciągu kilku miesięcy od zainstalowania urządzeń Geotab GO, sytuacja uległa zmianie.

„Teraz są zadowoleni, że mogą używać urządzeń Geotab GO”, powiedział. „Ponieważ jeśli są zamieszani w kolizję, mogą udowodnić swoją niewinność dzięki raportowi z rekonstrukcji kolizji dostarczonemu przez Geotab, który może pomóc wykazać, że nie zrobili nic złego.”

O połowę mniej roszczeń dzięki rekonstrukcji kolizji

Dodatek Geotab Collision Reconstruction, który dokumentuje prędkość, lokalizację i punkt uderzenia w przypadku kolizji, Synergy Courier Services Ltd. odnotował zmniejszenie roszczeń ubezpieczeniowych z tytułu wspólnej winy (50/50). Pomogło to nie tylko poprawić historię odszkodowań firmy, ale również pomogło zmniejszyć liczbę zarzutów dotyczących przekroczenia prędkości i innych naruszeń zasad jazdy.

Dodatek do rekonstrukcji kolizji dla MyGeotab

Kiedy dochodzi do kolizji pojazdu, ważne jest, aby kierownicy floty wiedzieli, co się stało i dlaczego.

Dodatek Geotab do rekonstrukcji kolizji to szybkie i łatwe rozwiązanie do przeglądania i analizowania danych o kolizjach zebranych z urządzenia śledzącego Geotab GO. Dane dotyczące kolizji są gromadzone razem w jednym, przyjaznym dla użytkownika dokumencie.

  • Znajdź ostatnią kolizję dla danego pojazdu lub okresu czasu
  • Zobacz miejsca kolizji na mapie
  • Automatyczne rejestrowanie kolizji
  • Uzyskaj dane dotyczące prędkości, obrotów i przyśpieszenia

Dowiedz się więcej na stronie Geotab:
marketplace.geotab.com/solutions/collision-reconstruction

Oszczędność paliwa i zwiększenie wydajności

Firma Synergy Courier Services Ltd stała się bardziej efektywną firmą od momentu rozpoczęcia współpracy z systemem do zarządzania flotą firmy Geotab. Flota wykorzystuje ulepszone rozwiązania w zakresie konserwacji i wyznaczania tras, co pomaga firmie zaoszczędzić na kosztach paliwa.

Jeśli chodzi o wyznaczanie tras, kierownik floty widzi, który kierowca znajduje się najbliżej miejsca zamieszkania klienta i wysyła ten pojazd, oszczędzając paliwo i czas, a jednocześnie zwiększając wydajność.

Raporty o błędach pomagają określić priorytety konserwacji

Synergy Courier Services Ltd może teraz automatycznie identyfikować pojazdy wymagające naprawy, dzięki danym o usterkach dostarczanym przez MyGeotab.

Raport podsumowujący usterki silnika pomaga kierownikom flot pojazdów w ustaleniu priorytetów napraw, zapewniając szybki wgląd w całkowitą liczbę usterek wykrytych dla każdego pojazdu we flocie. Dostępny jest również drugi, bardziej szczegółowy raport, który zawiera opis usterki, np. kontrolka silnika, datę i godzinę wywołania usterki, źródło, sterownik i kod diagnostyczny.

„Nasza flota jest teraz lepiej serwisowana, ponieważ jesteśmy w stanie dostarczyć mechanikom pełny raport o usterce, gdy pojazd trafia na przegląd lub naprawę”, zauważył Johnson.

„W początkowym raporcie, kiedy po raz pierwszy zaczęliśmy korzystać z Geotab, mieliśmy na liście błędów ponad 20 pojazdów. Dzisiaj mamy tylko 6 z kilkoma drobnymi usterkami.”

Raportowanie pracy na biegu jałowym zmniejsza zużycie paliwa

Raporty dotyczące pracy na biegu jałowym pomogły firmie Synergy Courier Services Ltd. poprawić nie tylko zużycie paliwa i czas pracy, ale również emisję dwutlenku węgla.

MyGeotab pozwala użytkownikom na tworzenie zasad lub limitów dla określonych czynności związanych z prowadzeniem pojazdu. takich jak jazda na biegu jałowym, a następnie monitorowanie, kiedy, gdzie, na jak długo i jak często kierowcy łamią te reguły. Raportowanie tych wyjątków to potężne narzędzie do wprowadzania pozytywnych zmian w działalności floty.

Więcej informacji można uzyskać dzięki bezpłatnym niestandardowym raportom dostępnym na stronie Geotab: ostatnie 3 miesiące, trendy na biegu jałowym oraz tygodniowy raport trendu kosztów bezczynności.

Nieoczekiwane korzyści – Odzyskanie skradzionych pojazdów

Rozwiązania telematyczne często przynoszą nieoczekiwane korzyści, których użytkownicy nawet nie brali pod uwagę, co z pewnością miało miejsce w przypadku Synergy Courier Services Ltd i Geotab GO.

Przed wdrożeniem systemu Geotab firmie Synergy Courier Services Ltd. zostały skradzione trzy pojazdy w ciągu zaledwie 24 miesięcy. Nigdy nie zostały one odzyskane. Wkrótce po zainstalowaniu rozwiązania Geotab, dwa z pojazdów zostały skradzione. Oba zostały odzyskane w ciągu pół godziny, przy użyciu urządzenia Geotab GO. Jak na ironię, złodzieje zdążyli wyjąć kila innych dodatkowych urządzeń zainstalowanych w pojazdach, ale urządzenie Geotab GO pozostało niezauważone.

„Korzystanie z tych urządzeń śledzących naprawdę pomaga, ponieważ złodzieje wciąż nie wiedzą gdzie je umieszczamy” powiedział Johnson.

Lepszy wgląd we flotę zapewnia większą satysfakcję klientów

Najważniejszą zaletą platformy do zarządzania flotą Geotab dla Synergy Courier Services Ltd. jest przede wszystkim lepsza obsługa klienta.

„Widzimy, gdzie są nasze pojazdy i natychmiast wiemy, gdzie jest kierowca”, podsumował Johnson. „Możemy podać naszym klientom dokładny czas przyjazdu, ponieważ wiemy, gdzie znajduje się pojazd”. Komunikacja między Synergy a naszymi
klientami znacznie się poprawiła, dzięki możliwości podania im dokładnych ram czasowych”.

Od kierownika floty

„Geotab usprawnił działanie naszej floty, pozwalając mi zidentyfikować kierowców, którzy muszą się poprawić, oraz pojazdy, które wymagają naprawy.”

– Nick Johnson, Fleet Manager, Synergy Courier Services Ltd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście + 5 =